категорії: фото

Музей сучасного образотворчого мистецтва України відкрив виставку Володимира ПАТИКА

теґи: музей

 19 березня в Музеї сучасного образотворчого мистецтва України (Глибочицька,17)  відбулося  урочисте відкриття виставки живопису відомого львівського художника Володимира Патика. У представленій експозиції – твори з власної колекції Музею, створені майстром впродовж 1960 – 2000 років.

    Як зазначила мистецтвознавець музею Мар´яна Мусій: «Ми пишаємося тим, що нам вдалося зібрати в нашому музеї таку кількість робіт Володимира Патика, які представляють практично усі періоди творчості художника і дозволяють скласти повне уявлення про його творчий шлях».

     На урочистому відкритті виставки, окрім гостей та друзів художника, був також присутній його син Остап Патик. За його словами: «Творчість батька базується на традиціях французької школи, але, попри це, він завжди черпав натхнення в народному мистецтві». «Мистецтво, позбавлене народної основи,  – порожнє і нецікаве» –  це головна теза, на якій, за словами Остапа, завжди наголошував Володимир Патик.

    Водночас, як зазначив колега митця Тарас Лозинський: «Я б ніколи не говорив про Володимира Патика як виключно про львівського художника. Адже він є художником всеукраїнського рівня. Він є однаково значимим як для Києва, так і для Харкова, Одеси та Львова».

Виставка відкрита для відвідувачів до 13 квітня 2010 року. Запрошуємо усіх бажаючих до Музею сучасного образотворчого мистецтва України.

 

 

Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року, Чорний Острів Львівської обл.

Закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1953). Педагоги: Роман Сельський, Микола Федюк, Йосип Бокшай. Член НСХУ  (1954); Заслужений художник  України (1996), Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка (1999).

Музей сучасного образотворчого мистецтва України розташований на Подолі, по вул.Глибочицькій, 17. Музейний фонд нараховує понад 4500 тисячі унікальних експонатів, є одним з найповніших і репрезентативних збірок українського живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХХ–ХХІ століть. Працює з 11.00 до 19.00. Вихідний день – понеділок.   Вартість вхідних квитків: для дорослих – 15 грн, для студентів – 5 грн. Для школярів, пенсіонерів, фахівців і журналістів – безкоштовно.Тел. для довідок: +38 0442014945, e-mail: info@mfamu.org.ua

Картини
Картини
Картини
Картини