категорії: фото

Неординарна «П'ятка» в Музеї сучасного мистецтва України

теґи: музеї

 В Музеї сучасного мистецтва України  (за адресою: Київ, вул. Глибочицька, 17) відкрилася неординарна виставка художників з групи «П'ятка», які працюють з тривимірними об'єктами, чітко сформованими концепціями і яскравим, індивідуальним стилем (Федір Богинський, Анна Кисельова, Анастасія Подерв'янська, Олександр Смирнов, Костянтин Синицький).

Михайло Шевченко, директор Музею: «Група «П’ятка» виникла не так давно, у 2009 році. Вже на першій же своїй виставці у галереї Лавра вона потужно заявила про себе. Те, що роблять ці молоді талановиті митці, нам цікаво, тому ми й вирішили представити їхню творчість у залах нашого Музею».

Завітавши на  виставку, ви отримаєте унікальну нагоду побачити: 

  •         «серію дерев'яних рельєфів і скульптур Олександра Смирнова – Esse homo proection. Ідея закладена в назвах самих творів, які фіксують однотипні антропоморфічні елементи, викладені в структури, що визначають взаємини, проекції між елементами і глядачем. Серія робіт викликає асоціації з мистецтвом поганських часів, вони нагадують символічних ідолів.
  •         «нову хвилю російського авангарду» у проекті АРТХАУСФЬОТОР Федора Богинського, коли колір і форма зливаються разом і звучать на повну силу. Улюблений прийом художника – створювати усередині галереї свій простір, «освоювати середовище», виправляти, ламати, концентрувати його навколо тривимірних об'єктів.
  •         роботи серії «Під знаком Же» Костянтина Синицького – жіночі портрети, виконані в авторській техніці об'ємного колажу. Це колажі зі зліпків жіночого тіла, елементів живої природи і реді-мейду.Не залишать байдужими глядачів равлики, що повзають по тілу, відрізані жіночі ніжки, цвяхи в голові – все наскрізь пронизане сюрреалізмом. Намагаючись розшукати  душу жінки, скальпелем хірурга Костянтин розтинає її тіло, а знаходить себе.
  •         псевдонауковий проект «Мухи» Ганни Кисельової, де описаний відкритий нею «феномен перетворення старих у віці 90 років на мух». Проводячи паралель зі світом комах, художниця не тільки виявляє очевидну  схожість двох явищ, а й доводить, що старуха і муха -це одне і те саме. Проект складається з 4-х скульптур, що зображують старих жінок на різних стадіях перетворення, він також забезпечений «науковими» текстами, в яких описані види і підвиди старухомух, що мешкають у наших широтах.
  •         роботи, зроблені на дереві Анастасією Подерв'янською галузі монументального живопису, дозволять глядачам здійснити віртуальну подорож до Італії, а серія робіт, зроблених на металі – це подорож до Нью-Йорку, міста вітру і сподівань. Роботи, зроблені на дереві – подорож до Італії. Венеція, Рим, Піза, собор св. Марка, собор св. Петра, Пізанська вежа – їхні силуети викарбовуються на дереві, залишаючись до кінця непізнаними. Саме завдання вимагало панорамності задуму, нових технологічних підходів. Автор інколи обмежується гризайлем, однак це вражає тональною живописністю».

Марія Коновал,  мистецтвознавець

___________________________________________________________________________________

Федір Богинський народився 1978 року. 1996 – закінчив РХСШ ім. Т. Шевченка; 2002 – закінчив НАОМА (майстерня В. Швецова); 2003 – стажування у Краківській академії мистецтв (майстерня професора Джвигая); 2003 – стипендіат Гауде Полонія; 2006 – аспірант НАОМА. Учасник виставок з 1995 року. З 2008 – член НСХУ. У 2005 р. отримав Грант Президента України на створення пам’ятника-присвяти Марії Приймаченко. Автор скульптур, об’єктів, кольорових композицій. Твори зберігаються в Музеї гончарства (с. Опішня), Музеї народних інструментів (м. Шедловець, Польща), Музеї Г. Сковороди (с. Сковородинівка).

Анна Кисельова (Жоржик)народилась 1976 року. 1996 – закінчила РХСШ ім. Т. Шевченка; 2000 – закінчила НАОМА. Учасник виставок з 2003 року. Персональні: 2005 – галерея «Арт-Блюз»; 2003 – галерея «Тадзіо». З 2008 – член НСХУ. У 2008 р. отримала Грант Президента України. Автор скульптур, об’єктів. На виставці Анна Кисельова представить свій псевдонауковий проект «Мухи».

Анастасія Подерв'янська народилась 1978 року. 1996 – закінчила РХСШ ім. Т. Шевченка; 2002 – закінчила НАОМА (майстерня М. Стороженка). Бере участь у виставках з 1992 р. Член НСХУ з 2002 р. Діяльність: олійний живопис на полотні, настінний живопис, живопис на склі, живопис на левкасі, розпис та дизайн меблів, дизайн інтер'еру. Роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, США.

Олександр Смирнов народився 1976 року. 1995 – закінчив РХСШ ім. Т. Шевченка; 2001 – закінчив НАОМА (майстерня  В. Чепелика). Бере участь у виставках з 1997 року. Член НСХУ з 2002 р. Автор скульптур, об’єктів, інсталяцій. Працює переважно у дереві. Твори зберігаються у приватних колекціях в Україні, Німеччині, Нідерландах.

Костянтин Синицький народився 1971 року. 1995 – закінчив УАМ (архітектурний факультет), 2000 – закінчив НАОМА (скульптурний факультет). 2001–2004 – аспірант НАОМА (майстерня В. Чепелика). 2001 р. – отримав  Грант Президента України на створення пам’ятник Ф. Шаляпіну та К. Коровіну (м. Гурзуф, Крим). З 2005 р. – викладач НАОМА, кафедра скульптури. Учасник виставок та симпозіумів з 2000 року. З 2005 р. – Член НСХУ. 2006–2007 рр. – творче стажування в м. Су Джоу, КНР. Автор скульптур, об’єктів, інсталяцій. Твори зберігаються в приватних колекціях Іспанії, Франції, Хорватії, України, Китаю.

Виставка триватиме до 29 серпня 2010 року.

 

Музей сучасного образотворчого мистецтва України розташований на Подолі, по вул. Глибочицькій, 17. Музейний фонд нараховує понад 4,5 тисячі унікальних експонатів, є одним з найповніших і репрезентативних збірок українського живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХХ–ХХІ століть.

 

IMG_0017
IMG_0020
IMG_0023
IMG_0024
IMG_0042