категорії: блоґ-запис

У Києві відкривається виставка відомого львівського живописця Володимира ПАТИКА

теґи: виставка

 19 березня Музей сучасного образотворчого мистецтва України (Глибочицька,17)  запрошує на  урочисте відкриття виставки живопису відомого львівського художника, Заслуженого художника України, Лауреата Національної премії ім.Т.Шевченка – Володимира Патика. У представленій експозиції – твори із власної колекції Музею, створені майстром впродовж 1960 – 2000 років.

За словами мистецтвознавця музею Мар`яни Мусій: «В.Патик належить до покоління, що увійшло в мистецький простір України на межі 1950-1960 років, коли у творчих середовищах Львова, Києва, інших міст, із послабленням тиску радянської влади з’явилася надія на духовне відродження та свободу. Його творчість стилістично тяжіє до пост-імпресіоністичних тенденцій європейського живопису. Навчаючись у знаменитих майстрів живопису Йосипа Бокшая, Миколи Федюка, Романа Турина та під впливом Романа Сельського, ще у молоді роки В. Патик захопився французьким мистецтвом кінця ХІХ – І пол. ХХ століття. У його художній манері відчувається вплив творчості П.Сезанна, Ван Гога, Ж.Брака. В.Патик вже увійшов в історію українського мистецтва як неперевершений віртуоз кольоро-тональних співвідношень, знавець давнього українського мистецтва».

На відкритті очікуються почесні гості – друзі художника: М.Горинь, В.Яворівський, І.Драч, Д.Павличко – особистості, з іменами яких нині асоціюється середовище «шестидесятників».

Виставка триватиме до 13 квітня 2010 року.

 

Для довідки. Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року, Чорний Острів Львівської обл.

Закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1953). Педагоги: Роман Сельський, Микола Федюк, Йосип Бокшай. Член НСХУ  (1954); Заслужений художник  України (1996), Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка (1999).

 

 

 

Музей сучасного образотворчого мистецтва України розташований на Подолі, по вул.Глибочицькій, 17. Музейний фонд нараховує понад 4500 тисячі унікальних експонатів, є одним з найповніших і репрезентативних збірок українського живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХХ–ХХІ століть.

Години відвідання. Працює з 11.00 до 19.00. Вихідний день – понеділок.   Вартість вхідних квитків: для дорослих – 15 грн, для студентів – 5 грн. Для школярів, пенсіонерів, фахівців і журналістів – безкоштовно.Тел. для довідок: +38 0442014945, e-mail: info@mfamu.org.ua